From zero to hero

TECHNOLOGIE VR/360 

Jesteśmy jednym z najlepiej wyposażonych domów produkcyjnych VR w Polsce. Dysponujemy kilkoma kamerami o różnej ilości sensorów, dronami oraz zestawami wspomagającymi prace produkcyjne. Nagrywamy filmy w jakości do 8K. 

ZAPLECZE SPRZĘTOWE

Stale rozwijamy się, zyskując nowe doświadczenia, wiedzę oraz poszerzając nasze zaplecze techniczne.

Kamery 360 3D/8K

Posiadamy 4 profesjonlane kamery insta360pro zapewniające komfortową i szybką produkcję video 360 w jakości 8K, a także zdjęć i filmów w formacie 3D.

Ponadto, dysponujemy także 3 zestawami 6-sensorowymi, zbudowanymi w oparciu o  GOPRO, 2-sensorowe sety KODAK PIX-PRO (umożliwiające m.in. zdjęcia podwodne oraz ujęcia typu inside-out) oraz kamery sferyczne wspomagające prace na planie typu RICOH THETA.

Drony 360

W naszych produkcjach często stosujemy zdjęcia z drona 360. Wykorzystujemy w tym celu drony firmy DJI oraz drony zbudowne w oparciu o własne projekty, na nasze potrzeby. Jako pierwsi w Polsce, uruchomiliśmy usługę filmowania za pomocą profesjonalnej kamery sferycznej 8K insta360pro przy wykorzystaniu drona DJI Matrice 600pro.

Stacje robocze i oprogramowanie VR

Sprawna produkcja filmów sferycznych wymaga ogromnej mocy obliczniowej oraz biegłości w obsłudze oprogramowania do szycia i montażu sekwencji 360. W swoim studio wykorzystujemy 32-rdzeniowe stacje robocze zapewniające dużą moc obliczeniową GPU oraz CPU. Pracujemy na oprogramowaniu INSTA360, pakiecie AUTOPANO-PRO, MISTIKA VR oraz ADOBE. Do kontroli procesu produkcji wykorzystujemy gogle 4K firmy PIMAX.
Zmiana technologi, w tym kamer, które wykorzystujemy w swojej pracy to proces niemal ciągły. Filmy 360 dla Pracuj.pl realizowaliśmy przy wykorzystaniu kamery własnego projektu i naszej produkcji. Została zbudowana w oparciu o 6 kamer GOPRO.

DRON 360

Filmowanie 360 z drona jest dość trudnym zadaniem.  Wysokiej klasy kamery sferyczne mają sporą masę, co wymaga zastosowania mocnego i dużego drona. Takie ujęcia wymagają także precyzyjnego lotu, odpowiedniej stabilizacji obrazu oraz obróbki w procesie postprodukcji (m.in. usunięcia drona ze sfery).

WYBÓR KAMER

Swój sprzęt dobieramy bardzo uważnie i gruntownie testujemy przed zakupem. Wykonanie dobrych zdjęć w 360 wymaga doświadczenia w budowaniu planu, który w tym przypadku jest całą sferą oraz odpowiedniego przygotowania parametrów i ustawień kamery. Nie wszystkie kamery sprawdzją się w każdej sytuacji, dlatego korzystamy z różnych urządzeń.

+48 61 653 16 90

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły

[email protected]

Napisz do nas

ul. Unii Lubelskiej 1

61-249 Poznań